Jak szybko i sprawnie zarejestrować firmę

Sprawna rejestracja firmy – co musisz wiedzieć

Sprawna rejestracja firmy nie powinna zająć dużo czasu. Jeśli zna się się kolejne kroki rejestracji nie powinien to być uciążliwy proces. Jeśli jednak z jakichś powodów wizja rejestracji własnej działalności gospodarczej nas przeraża dobrze wiedzieć, gdzie można się udać po pomoc. Jedną z możliwości jest rejestracja internetowa, dla wielu osób jest to znaczne ułatwienie. Należy jednak pamiętać, że przy rejestracji internetowej wymagany jest podpis elektroniczny i mimo że wszystkie kroki można wykonać przez internet nie obędzie się bez wizyty w urzędach. Jeśli rejestracja internetowa nadal jest kłopotliwa lub niejasna można się udać po poradę na przykład do biura rachunkowego. W każdym przypadku warto jednak znać kolejne etapy procesu rejestracji.

Etapy rejestracji firmy

Rejestrację własnej firmy zaczynamy od wizyty w urzędzie gminy lub miasta. W przypadku gdy specyfika branży, w której będziemy działać wymaga koncesji lub zezwoleń kolejnym etapem będzie złożenie wniosku o odpowiednie zezwolenie. Następnie staramy się o uzyskanie numeru REGON. Później zakładamy rachunek bankowy firmy oraz wyrabiamy pieczątki. Dwa ostatnie etapy to zgłoszenie firmy i jej pracowników do ZUS-u oraz powiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy. Tradycyjna rejestracja firmy wymaga osobistej wizyty w kilku urzędach oraz wypełnienia kilku wniosków i formularzy. Zazwyczaj nie załatwimy wszystkiego od ręki, należy się więc przygotować na kilka dni oczekiwania. Jeśli nie mamy cierpliwości, możemy się zdecydować na pomoc i uzyskanie fachowej porady. Sprawna rejestracja firmy, może być znacznie ułatwiona gdy udamy się na przykład do biura rachunkowego.

Sprawna rejestracja firmy – biuro rachunkowe

W dzisiejszych czasach na rynku działa bardzo dużo biur rachunkowych i księgowych, które oprócz prowadzenia rachunkowości dla firm zajmują się też udzielaniem wszelkiego rodzaju porad z zakresu rachunkowości, księgowości oraz prawa podatkowego. Skorzystanie z porad profesjonalistów pracujących w takim biurze gwarantuje szybką i sprawną rejestrację firmy. Jeśli jesteś osobą, która ma pomysł na własną firmę ale przed jej założeniem powstrzymuje cię tylko wizja stania w niekończących się kolejkach i wypełniania wniosków wizyta w biurze rachunkowym jest dobrym pomysłem. Sprawna rejestracja firmy jest początkiem twojej działalności dlatego warto poświęcić trochę czasu lub pieniędzy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *