Jak sporządzić raport roczny (Accounts) dla Companies House i HMRC?

Tworzenie raportów rocznych przez firmy z różnych sektorów gospodarki nie jest niczym wyjątkowym. Wiele firm przygotowuje takie raporty i wysyła do swoich udziałowców, potencjalnych inwestorów oraz analityków rynku. Tym chętniej, im więcej sukcesów na swoim koncie i im lepszą sytuację finansową ma firma. Oczywiście takie raporty nie są tym samym, co wymagane przepisami prawa Accounts, czyli raporty roczne dla Companies House i HMRC. Accounts przygotowują m.in. kierowcy prowadzący w UK działalność w formie spółki LTD.

Praca kierowcy w Wielkiej Brytanii

Wykonywanie zawodu kierowcy w Wielkiej Brytanii jest pod wieloma względami opłacalne. Oczywiście podstawą są tu kwestie finansowe, ale nie tylko. Duże znaczenie ma fakt, że kierowcy mogą wykonywać swoją pracę na podstawie umowy o pracę, poprzez Umbrella Company, albo w ramach własnej działalności. Wśród kierowców są osoby o rozmaitych potrzebach i upodobaniach, różnym temperamencie – nie każdy dobrze czuje się na etacie i nie każdy równie chętnie prowadzi własną firmę. Możliwość wyboru zachęca kolejne osoby do wykonywania tego zawodu.

Mimo wszystko warto podkreślić, że wśród brytyjskich kierowców nasila się tendencja do otwierania własnych firm. Bywa i tak, że założenie spółki LTD wymuszają pracodawcy, którzy nadal chcą współpracować z kierowcą, ale nie chcą ponosić kosztów utrzymania pracownika. Spółka LTD staje się więc najpopularniejszą formą prowadzenia biznesu przez kierowców zawodowych w Wielkiej Brytanii. Tyle że prowadzenie własnej firmy oznacza obowiązki, w tym sporządzanie raportu rocznego (Accounts).

Rozliczanie kierowców w Anglii – polskie biuro księgowe w UK

Jak kierowca powinien sporządzić raport roczny dla Companies House i HMRC? Najlepiej we współpracy z profesjonalnym biurem księgowym. Polskie biuro księgowe w UK kieruje swoją ofertę m.in. do kierowców zawodowych. Zajmuje się kompleksowym rozliczaniem podatków dla kierowców, ale pomaga również założyć spółkę LTD i rozpocząć działalność. Polscy księgowi służą pomocą na każdym etapie prowadzenia działalności.

Rozliczenia podatków dla kierowców w UK nie są zagadnieniem szczególnie skomplikowanym, choć wiele zależy tu od wielkości firmy i ilości zawieranych transakcji. Najczęściej jednak rozliczanie kierowców w Anglii przebiega w ten sam sposób. Przygotowywane są kwartale rozliczenia, obliczany podatek Corporation Tax, opracowywane roczne sprawozdania statystyczne, roczne zaznania podatkowe i wreszcie raporty roczne Accounts.

Raport roczny Accounts

Na raport roczny spółki LTD składa się kilka dokumentów. Przede wszystkim rachunek zysków i strat oraz bilans aktywów spółki. Accounts przesyłany do Companies House i HMRC nie jest tym samym, co roczna deklaracja podatkowa, ale z pewnością stanowi podstawę jej przygotowania. O wszystkich szczegółach dotyczących raportów rocznych poinformuje polskie biuro księgowe w UK.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *