Dlaczego warto posiadać własną firmę

Kilka powodów, dla których warto założyć własną firmę

Planujesz założyć własną firmę, jednak nie jesteś do końca przekonany o słuszności swojej decyzji? Zastanawiasz się czy to dobry wybór i ciągle wahasz się, czy jednak nie zostać na etacie? Dzięki naszemu artykułowi Twoje myślenie diametralnie się zmieni. Poniżej wymieniliśmy kilka powodów, dla których warto założyć własny biznes. Po zapoznaniu się z nimi z pewnością utwierdzisz się w powziętej decyzji i jak najszybciej zaczniesz działać.

  1. Sam jesteś sobie szefem – nie masz nad sobą kierownika ani szefa, który mówi Ci co masz robić. Sam ustalasz zasady, kiedy, gdzie i dla kogo pracujesz. Wybierasz zlecenia, które chcesz realizować i podejmujesz współpracę z tymi klientami, z którymi chcesz. Prawda, że fajnie?
  2. Możesz zarabiać na pasji – każdy ma w życiu jakieś pasje, a jeśli dodatkowo może na nich nieźle zarobić to już podwójne szczęście. Otwierając firmę możesz zdecydować się na jakąkolwiek działalność, jaka Ci się wymarzy, a więc robić to co lubisz i jednocześnie się z tego utrzymywać.
  3. Wygoda – każdy kto prowadzi własny biznes docenia to, że może pracować w domowym zaciszu. Co więcej, możesz robić sobie przerwy kiedy tylko zapragniesz i mogą one trwać tyle, ile potrzebujesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść na zakupy, ogarnąć domowe obowiązki do południa, a zrealizować zlecenia wieczorem. Zyskujesz możliwość samodzielnego decydowania o tym, w jakich godzinach pracujesz i w jakim miejscu.
  4. Oszczędność czasu – codzienne dojeżdżanie do pracy i stanie w korkach zajmuje trochę czasu, jeśli więc postanowisz rozkręcić własny biznes nie będziesz się musiał już nimi martwić. Zyskasz dodatkowy czas, który będziesz mógł przeznaczyć na cokolwiek chcesz – możesz się zrelaksować, spędzić więcej czasu z rodziną, dokształcać się lub rozwijać swoje umiejętności, które pomogą Ci szybciej i łatwiej osiągnąć zamierzony sukces.
  5. Możesz wziąć urlop kiedy chcesz – praca na własny rachunek zapewnia przywilej korzystania z urlopu w terminie, jaki Tobie pasuje. Nie musisz nikogo prosić o pozwolenie, dopasowywać się do grafiku innych osób zatrudnionych w firmie. Po prostu rezerwujesz termin i jedziesz na wakacje, wtedy gdy uznasz za stosowne.
  6. Elastyczność – własna firma to elastyczne godziny pracy, a wtedy łatwiej pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Pracując w domu można lepiej zorganizować plan dnia i połączyć wychowywanie dzieci z jednoczesnym zarabianiem pieniędzy.
  7. Większe zarobki – będąc swoim własnym szefem sam ustalasz jak dużo pieniędzy zarabiasz, nie musisz prosić o podwyżkę i jeszcze oszczędzasz na paliwie, bo nie musisz codziennie dojeżdżać do pracy.
  8. Niezależność i satysfakcja – prowadząc własny biznes stajesz się niezależny. Nikt nie ma nad Tobą żadnej władzy, nikt nie jest w stanie zastraszyć Cię zwolnieniem, obniżką pensji itp. Poza tym prowadzenie własnej działalności to ogromna satysfakcja z osiągniętego sukcesu i namacalny dowód Twoich umiejętności i wiedzy.
  9. Ogromne możliwości rozwoju – będąc właścicielem własnej firmy możesz sam sterować jej kierunkiem rozwoju, wprowadzać konieczne modernizacje, rozwijać się w kierunku, który uznasz za stosowny i dokształcać się z wybranych przez siebie dziedzin. Co więcej, możesz rozszerzać zasięg działania na tereny, które uznasz za stosowne i podejmować współpracę z wybranymi przez siebie inwestorami. O wszystkim decydujesz sam i nikt nie może Ci powiedzieć co masz robić.
  10. Nie musisz wszystkiego robić sam – jako właściciel firmy możesz zatrudnić do pomocy pracowników. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami i większą ilością formalności, których należy dopełnić, jednak daje szansę na rozwój firmy i rozszerzenie zakresu jej działalności. To z kolei generuje większe dochody i zarabiasz więcej, a o to też przecież chodzi.

Jeżeli potrzebujesz większej ilości informacji na temat zakładania własnej firmy zachęcam do odwiedzenia tej strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *