Biuro rachunkowe Bielsko Biała – korzystać z pomocy księgowej czy zatrudnić ją w firmie?

Każdy przedsiębiorca prędzej czy później staje przed trudnym wyborem: skorzystać z usług biura rachunkowego czy zatrudnić do firmy księgową? Oba rozwiązania mają plusy i minusy, które postanowiliśmy nakreślić w tym artykule. Oczywiście na samym początku można zająć się samodzielnym prowadzeniem księgowości, ale na dłuższą metę nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, bo może zabraknąć nam odpowiedniej wiedzy. Poza tym szkoda czasu na sporządzanie dokumentacji, gdy tymczasem moglibyśmy zająć się rozwojem firmy. Dlatego też lepiej zlecić jej przygotowanie wykwalifikowanej i doświadczonej osobie. A zatem, przejdźmy do sedna. Zacznijmy od omówienia plusów i minusów korzystania z usług biura rachunkowego Bielsko Biała.

 

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Pierwszą i niekwestionowaną zaletą jest oszczędność czasu. Nie musimy spędzać długich godzin na wypełnianiu formularzy, kontaktowaniu się z różnymi instytucjami i śledzeniu zmian pojawiających się w obowiązującym prawie. Jedyne co musimy zrobić, to raz w miesiącu odwiedzić biuro rachunkowe i ewentualnie ZUS oraz US, jeśli postanowimy sami dostarczać przygotowaną dokumentację. Z oszczędnością czasu wiąże się również ogromna wygoda. O wszystkie sprawy m.in. takie jak wypłaty dla pracowników, rozliczenia, odprowadzanie składek itp. dba profesjonalna firma, więc możemy bez obaw skupić się na prowadzeniu biznesu. Poza tym specjaliści doradzą najlepsze możliwe rozwiązania z różnych sytuacji, podpowiedzą jak zoptymalizować koszty w przedsiębiorstwie i podzielą się swoją wiedzą w każdym możliwym zakresie. Można się do nich zwrócić z prośbą o pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości i otrzymać rzetelną poradę. To niezmiernie ważne i przekłada się na osiąganie większych zysków. Tym, co warte podkreślenia jest również fakt, że biuro rachunkowe Bielsko Biała posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a więc ponosi pełną odpowiedzialność za przygotowaną dokumentację (więcej informacji o tym można znaleźć tutaj: www.efka-bielsko.pl). Oznacza to, że bierze odpowiedzialność za wszystkie ewentualne błędy, które wystąpią w sporządzonych przez nie dokumentacjach. Co więcej, wszystkie te korzyści zapewniamy sobie ponosząc dużo niższe koszty niż w przypadku zatrudniania własnej księgowej. Nie musimy również tworzyć nowego miejsca pracy w siedzibie firmy i go wyposażać, co też wiąże się z dokonywaniem pewnych inwestycji pieniężnych.

 

Wady korzystania z usług biura rachunkowego

Jedną z największych wad jest oczywiście to, że finanse firmy i dopełnianie formalności związanych z jej prowadzeniem powierzamy obcym ludziom, którzy tym samym zyskują wgląd do wszystkich istotnych danych i dodatkowo archiwizują je u siebie. Dlatego też zanim podejmiemy współpracę z daną firmą, powinniśmy dokładnie zweryfikować je rzetelność i uczciwość. Trzeba jednak dodać, że obowiązuje ją zachowanie poufności i zakaz udostępnienia ich osobom trzecim. Biuro rachunkowe Bielsko Biała  musi je również odpowiedni zabezpieczyć, tak by nikt „z zewnątrz” nie wszedł w ich posiadanie. Oczywiście możemy też trafić na niekompetentne osoby. To też duże ryzyko, a więc przed podpisaniem umowy powinniśmy sprawdzić opinię innych klientów o danej firmie. O tym, jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe możecie poczytać na tej stronie: www.infor.pl.

 

Zalety wynikające z zatrudnienia księgowej

Zatrudnienie księgowej to bardzo dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy, gdy prowadzimy dużą firmę lub zarządzamy korporacją. Z racji tego, że znajduje się ona na miejscu możemy na bieżąco uzyskiwać dostęp do interesujących nas informacji. Ponadto przygotuje ona dla nas „na szybko” wszystkie konieczne dokumenty, co jest niezwykle przydatne w sytuacji awaryjnej. Zyskujemy również rzetelnego pracownika, którego obowiązkiem jest działanie na naszą korzyść, a każdą jej niekompetencję możemy szybko i łatwo zweryfikować. Koszty jej utrzymania również są mniejsze niż w przypadku korzystania z usług biura rachunkowego Bielsko Biała, które za pełną obsługę księgową dużej firmy policzyłoby sobie pewnie kilka tysięcy złotych (co jest zupełnie normalne, bo większa ilość nakładu pracy, przekłada się na wyższe ceny). Naturalnie zyskujemy również możliwość otrzymania profesjonalnej porady z zakresu księgowości, rachunkowości, finansów, rozliczeń itp., w związku z czym zdejmujemy z siebie obowiązek śledzenia wszelkich zmian w prawie i dokształcanie się w tymże zakresie. O obowiązkach księgowego i jego odpowiedzialności możecie poczytaj tutaj: ksiegowosc.infor.pl.

 

Wady wynikające z zatrudnienia księgowej

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zatrudnienie księgowej do firmy jest doskonałym wyjściem, gdy przedsiębiorstwo jest duże. Jeżeli jednak firma jest mała, to jest to zwyczajnie nieopłacalne. Koszty stworzenia miejsca pracy dla pracownika i jego utrzymania są nieporównywalnie większe niż skorzystanie z obsługi biura rachunkowego Bielsko Biała. Ponadto ilość pracy, którą musi wykonać dana osoba jest zbyt mała, by zaoferować jej odpowiednio wysokie wynagrodzenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *