Rozliczenia podatkowe Bielsko

Rozliczenia podatkowe Bielsko – urzędy skarbowe, biura rachunkowe

Deklaracje podatkowe należy składać w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. W mniejszym miejscowościach nie ma z tym problemu, ponieważ zazwyczaj w okolicy jest tylko jeden urząd skarbowy. Natomiast w przypadku średnich i dużych miast, np. Bielsko-Biała, sytuacja może być nieco trudniejsza, ponieważ nie zawsze podatnik wie, gdzie powinien składać rozliczenia podatkowe Bielsko. Nie zawsze zna też miejsca, w których uzyska pomoc przy sporządzaniu deklaracji.

Co oznacza sformułowanie „właściwy urząd skarbowy”?

Osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy mają obowiązek składania zeznań podatkowych oraz odprowadzania podatku do właściwego urzędu skarbowego. Poprzez właściwy urząd rozumie się ten, do którego przypisana jest dana miejscowość, dzielnica czy niekiedy nawet ulica. Urzędu skarbowego nie można sobie wybrać – właściwą miejscowość organu podatkowego ustala się na podstawie miejsca zamieszkania. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania, właściwym urzędem będzie ten, który był nim w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego.

Tak wygląda sytuacja w przypadku osób fizycznych i podatku dochodowego. Natomiast w przypadku podatników opodatkowanych na zasadzie karty podatkowej, właściwy urząd określa się na podstawie miejsca położenia zorganizowanego zakładu wskazanego w CEIDG-1.

Rozliczenia podatkowe Bielsko – urzędy skarbowe i ich zasięg terytorialny

Rozliczenia podatkowe Bielsko należy złożyć do jednego z trzech urzędów skarbowych zlokalizowanych na terenie miasta Bielsko-Biała. Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej mieści się przy ul. Sixta 17. Jego zasięg terytorialny obejmuje część miasta Bielsko-Biała leżącą na zachodnim brzegu rzeki Białej. Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej ma swoją siedzibę przy ul. ul. gen. St. Maczka 73, a swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje część Bielsko-Białej leżącą na wschodnim brzegu rzeki Białej. Ostatni Urząd nosi nazwę Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku Białej i mieści się przy ul. Warszawskiej 45. Nie jest to zwykły urząd, ponieważ nie obsługuje przeciętnych obywateli, a jedynie sprawy dużego kalibru z kilku śląskich miast: Bielsko-Biała, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Tychy, Żory.

Biura rachunkowe na terenie Bielsko-Białej

Na terenie miasta funkcjonuje wiele mniejszych i większych biur rachunkowych. Ich oferta jest bardzo podobna, koncentrują się zarówno na obsłudze klientów indywidualnych, jak i współpracy z przedsiębiorcami. Rozliczenia podatkowe Bielsko szybko i sprawnie sporządzi m.in. biuro rachunkowe eFKa. Formalności związanych z podatkami nie da się uniknąć, ale dzięki współpracy z dobrym biurem rachunkowych, nie muszą to być formalności uciążliwe. Prawo podatkowe przechodzi liczne przeobrażenia, dlatego by mieć pewność, że rozliczenia są sporządzone prawidłowo i zawsze na czas, powinniśmy zaufać specjalistom w dziedzinie księgowości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *