Polskie biuro księgowe w Wielkiej Brytanii

Wbrew stereotypom emigracja zarobkowa do Wielkiej Brytanii wcale nie musi zakończyć się pracą na zmywaku czy też innym, mało prestiżowym zajęciem. Przeciwnie, wielu Polaków dość łatwo znajduje dobrze płatną pracę, do tego zgodną z wykształceniem i zainteresowaniami. Wielu decyduje się również na otwarcie własnej działalności na Wyspach. Prowadzenie własnej firmy wiąże się jednak z koniecznością zadbania o sprawy księgowe i kadrowe, co stanowi dla przedsiębiorców niemałe wyzwanie. Na szczęście mogą liczyć na wsparcie ze strony biura księgowego. Polskie biuro księgowe w UK prowadzi obsługę w języku polskim i angielskim, dlatego nie należy obawiać się problemów komunikacyjnych. Poza tym pochodzący z Polski fachowcy naprawdę znają się na rzeczy.

Czym wyróżnia się dobry księgowy?

Szukając księgowego dla swojej firmy, należy kierować się kilkoma kryteriami. Na pewno warto zwrócić uwagę na oferowane formy współpracy. Dziś niewielu przedsiębiorców ma czas i ochotę na częste wizyty w siedzibie biura rachunkowego, dlatego ceni się zwłaszcza to polskie biuro księgowe, które poza tradycyjną księgowością, oferuje możliwość prowadzenia księgowości na odległość. Im więcej spraw da się załatwić drogą internetową oraz z wykorzystaniem tradycyjnej poczty lub kuriera, tym lepiej dla obu stron.

Dobry polski księgowy to osoba wykwalifikowana i kompetentna, znająca zarówno przepisy polskiego prawa podatkowego, jak i brytyjskiego. To bardzo ważne, gdyż nie wszyscy, którzy prowadzą działalność na Wyspach, traktują ją jako jedyną formę zarobku – niekiedy równolegle koncentrują się na podbijaniu rynku polskiego. Jeśli chodzi o polskie biuro księgowe w UK, zwykle zdarza się zatem, że prowadzą je osoby, które zdobyły wykształcenie w Polsce, a w UK zdobyły kolejne uprawnienia. Oczywiście dobry księgowy nie może poprzestać na tym, co już udało mu się osiągnąć. Wykonywanie zawodu księgowego oznacza konieczność ciągłego doskonalenia, przyswajania nowych przepisów prawnych i wdrażania wymaganych nimi procedur.

Polskie biuro księgowe – zakres świadczonych usług

Klienci biur rachunkowych nie zawsze zadowolą się standardową obsługą księgową. Niekiedy oczekują, że podstawowy zakres świadczonych usług będzie poszerzony o rozwiązania niestandardowe. Wychodząc na przecie oczekiwaniom klientów, biura księgowe mogą przeprowadzać analizy płynności finansowej i ryzyka finansowego, sporządzać plany biznesowe czy też nowo przybyłym emigrantom pomagać w dopełnieniu formalności związanych z meldunkiem i otwarciem rachunku bankowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *