Polski księgowy dla przedsiębiorców indywidualnych i spółek

Brexit nie przestraszył Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, choć część osób zdecydowała o przyspieszonym powrocie do Polski. Ci, którzy pozostali na miejscu, nie odczuli większych skutków wystąpienia Wielkiej Brytanii z szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej, ponieważ UK wciąż pozostaje w tzw. okresie przejściowym. Polacy nadal chętnie prowadzą na Wyspach działalność zarobkową w formie samozatrudnienia lub spółki Limited. Swoje usługi polskim przedsiębiorcom oferuje polski księgowy.

Polskie biuro rachunkowe w UK

Firmy prowadzone przez Polaków oczywiście mogą korzystać z usług brytyjskich biur księgowych, niemniej polscy przedsiębiorcy preferują współpracę z księgowymi posługującymi się polskim językiem (zobacz accountancy4you księgowość). Perfekcyjna znajomość języka angielskiego nie jest warunkiem koniecznym do założenia firmy w Anglii i rzeczywiście nie wszyscy przedsiębiorcy doskonale ten język znają. Dlatego o finansach firmy i sprawach księgowych wolą rozmawiać ze specjalistą polskiego pochodzenia.

Znajomość brytyjskiego i polskiego prawa gospodarczego i podatkowego

Warto również dodać, że polski księgowy to zwykle osoba, która zdobyła wykształcenie i doświadczenie zawodowe nie tylko w UK, ale przede wszystkim właśnie w Polsce, co sprawia, że doskonale zna przepisy zarówno brytyjskiego, jak i polskiego prawa podatkowego. Jeśli księgowy swoje usługi kieruje do przedsiębiorców pochodzących z Polski, zdecydowanie powinien śledzić zmiany zachodzące w polskim prawie gospodarczym i podatkowym. Pamiętajmy, że Polacy przebywający na Wyspach nie zawsze planują spędzić w UK resztę życia, nie zawsze też zdecydowali się na sprowadzenie do Anglii swojej rodziny. Dlatego tak ważne jest, by mieli świadomość, co stanie się z ich firmą i opłaconymi składkami, gdy zdecydują się na powrót do Polski.

Polski księgowy – pełna księgowość firmy

Polskie biura rachunkowe kierują swoją ofertę do każdego podmiotu i każdej osoby, niezależnie od formy prowadzenia działalności. Oferują pełną księgowość dla przedsiębiorców indywidualnych i spółek zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii. Oczywiście oferta obejmuje nie tylko usługi z zakresu księgowości, choć te stanowią podstawowy filar działalności biura rachunkowego, ale również usługi z zakresu podatków i sprawozdawczości.

Polski księgowy świadczy usługi charakterystyczne dla biura rachunkowego, biura doradztwa księgowego, biura doradztwa finansowego, a także biura doradztwa biznesowego. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że polski księgowy może wesprzeć przedsiębiorcę w wielu aspektach prowadzenia firmy. Może prowadzić ewidencję i dokumentację księgową przedsiębiorstwa oraz sprawy kadrowo-płacowe, może zająć się planowaniem i optymalizacją podatków, może również reprezentować przedsiębiorstwo przed urzędem podatkowym. Polski księgowy zajmuje się sporządzaniem planów biznesowych, analizowaniem kondycji finansowej firmy i kompletowaniem dokumentów niezbędnych w celu pozyskania dofinansowania (kredytu, dopłat, pożyczki).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *