Księgowa Bielsko – dla jakich firm?

Większość działających w Polsce biur rachunkowych nawiązuje współpracę z rozmaitymi podmiotami, właściwie z każdym, kto zgłosi się do nich z prośbą o pomoc. Ale oprócz tego wyróżniamy takie biura rachunkowe, które świadczą usługi księgowe wyłącznie dla firm określonego kalibru, działających w danej branży bądź wyłącznie na określonych zasadach. A jak to wygląda w Bielsku-Białej? Do jakich firm swoją ofertę kieruje księgowa Bielsko?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Usługi świadczone przez biura księgowe można podzielić na standardowe i niestandardowe. Jeśli chodzi o usługi standardowe, ich zakres w większości biur rachunkowych jest taki sam. Ale niektóre biura, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzają do oferty usługi niestandardowe. Wówczas księgowa Bielsko zajmuje się nie tylko prowadzeniem ksiąg rachunkowych czy sporządzeniem rozliczeń podatkowych, ale oferuje opracowanie planu biznesowego, przeprowadzenie analizy ryzyka finansowego inwestycji, a nawet zajmuje się doradztwem kredytowym.

Wykwalifikowana księgowa Bielsko

ksiegowa Bielsko

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, czym zajmuje się księgowa Bielsko jest jednak to, że prowadzi księgi rachunkowe i świadczy usługi, do których ma prawo na podstawie zdobytych uprawnień. W tym miejscu należy wspomnieć, że w zawodzie księgowego nie wystarczy raz się czegoś wyuczyć. Księgowi nieustannie muszą się dokształcać, ponieważ przepisy prawa ulegają częstym nowelizacjom. Poza tym konieczne jest stosowanie nowoczesnej księgowości, opartej na nowych technologiach, dokumentach przechowywanych w chmurze itd.

Księgowa Bielsko – księgowość dla firm

Chociaż biuro rachunkowe chętnie obsługuje klientów indywidualnych, w tym osoby „z ulicy”, które raz w roku chcą sporządzić rozliczenie podatkowe, to podstawowa działalność biura opiera się na prowadzeniu księgowości dla firm. Księgowa Bielsko bierze na siebie sprawy związane z dokumentami księgowymi, podatkami, składkami na ubezpieczenie itd. Biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ryczałtowanej ewidencji przychodów, ewidencji VAT. Zajmuje się również reprezentowaniem firmy przed urzędem skarbowym oraz ZUS.

Księgowa z biura rachunkowego – dla jakich firm?

Chociaż biura rachunkowe nawiązują współpracę z rozmaitymi podmiotami, to prawdą jest, że największe firmy nie korzystają z ich usług. Tworzą osobne stanowiska pracy dla księgowych, a nierzadko działy księgowości, w których zatrudnienie znajduje kilku, a nawet kilkunastu księgowych. Natomiast księgowa Bielsko z biura rachunkowego jest najlepszym wyborem dla małych i średnich firm, które nie mają dużego budżetu, ani nawet potrzeby tworzenia etatu dla księgowego. Oczywiście  podejmowanie współpracy z biurem rachunkowym nie jest obowiązkowe. Jeśli przedsiębiorca czuje się na siłach, może sam prowadzić księgowość, ale większość osób korzysta z pomocy fachowca w tej dziedzinie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *