Biuro rachunkowe Bielsko – rozliczanie PIT za 2019 rok

W okresie od początku lutego do końca kwietnia biura rachunkowe mają pełne ręce roboty. W tych miesiącach podatnicy muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, składając do niego stosowną deklarację. I choć wielu szczęśliwców rozlicza się niejako z automatu (rozliczenie wypełnia Krajowa Administracja Skarbowa), to inni muszą zatroszczyć się o poprawne sporządzenie zeznania podatkowego. Można to zrobić we własnym zakresie, korzystając z programów komputerowych lub też poprosić o pomoc biuro rachunkowe Bielsko.

Zmiany w rozliczeniach PIT za 2019 rok

Wypełniając deklaracje podatkowe ze ubiegły rok, podatnicy muszą uwzględnić zmiany w skali podatkowej. Dla niektórych osób istotna będzie także nowa wysokość kwoty wolnej od podatku i zmiany w zasadach poboru zaliczek.

Powyższymi zmianami interesują się przede wszystkim osoby wypełniające deklarację PIT-37. Jest to deklaracja składa najczęściej, ponieważ dotyczy pracowników, zleceniobiorców i innych osób, za które zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (zakład pracy, zleceniodawca, ZUS). Wypełniając deklarację PIT-37, podatnik wykazuje kwoty z dostarczonego przez pracodawcę PIT-11 (niekiedy również PIT-11a) oraz rozlicza przysługujące mu ulgi i odliczenia. W tej chwili roczne zeznanie podatkowe wypełnia za podatnika Krajowa Administracja Skarbowa, ale nie jest to nowa zmiana, bowiem tak samo sytuacja wyglądała w roku ubiegłym. Oczywiście w sytuacji, gdy chcemy np. rozliczyć się wspólnie z małżonkiem bądź wykazać przysługujące ulgi, możemy odrzucić takie rozliczenie i sporządzić własne. Biuro rachunkowe Bielsko (zobacz biuro podatkowe eFKa) wypełni takie rozliczenie bezbłędnie i w możliwe najkrótszym czasie.

Biuro rachunkowe Bielsko a zaznanie podatkowe przygotowane przez KAS

Przygotowywanie zeznań podatkowych przez KAS to spore ułatwienie przede wszystkim dla tych, którzy rozliczają się samodzielnie i zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę. Ci, którzy dochody pozyskali z kilku źródeł, przysługują im ulgi podatkowe, albo chcą się rozliczyć z małżonkiem, z rozliczenia Krajowej Administracji Skarbowej i tak nie skorzystają.

Co można zrobić z zeznaniem podatkowym przygotowanym przez KAS? Można je zweryfikować i zaakceptować bez zmian, albo nie robić nic. Wówczas wraz z upływem terminu składania zeznań rocznych, zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane. Takie zeznanie można też zmodyfikować i uzupełnić, korzystając przy tym z pomocy biura podatkowego. Biuro rachunkowe Bielsko może sporządzić również zupełnie nowe rozliczenie, które można dostarczyć do US osobiście, pocztą bądź za pośrednictwem programów rządowych.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *