Biuro rachunkowe Bielsko-Biała

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe Bielsko-Biała?

Coraz więcej osób rezygnuje z pracy na etacie i decyduje się na prowadzenie własnej firmy, co zapewnia lepsze zarobki, daje komfort psychiczny i ogromną niezależność. Poza tym można zarabiać na tym, co się lubi robić, a to dla wielu osób niekwestionowany atut. Oczywiście z zarządzaniem własnym przedsiębiorstwem wiąże się konieczność prowadzenia księgowości. Można się tym zająć samodzielnie, zatrudnić pracownika bądź skorzystać z usług profesjonalnego biura księgowego. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, ponieważ posiada mnóstwo zalet. Wydawać by się mogło, że znalezienie zaufanego i profesjonalnego biura rachunkowego jest banalnie proste, zwłaszcza że ilość firm świadczących tego rodzaju usługi systematycznie rośnie, ale tak do końca nie jest. Niestety można trafić na sporą ilość oszustów i osób mało kompetentnych, co nie wróży zbyt dobrze na przyszłość. Dlatego też postanowiliśmy napisać o tym, jak wybrać dobre biuro rachunkowe Bielsko-Biała. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji i rad, z pomocą których z pewnością uda się Wam wybrać właściwą firmę.

Sprawdź wykształcenie właścicieli biura oraz osób w nim zatrudnionych

Jedną z pierwszych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę szukając odpowiedniego biura rachunkowego jest wykształcenie właścicieli firmy oraz jej pracowników. Najlepiej, aby każdy z nich posiadał tytuł magistra i dyplom ukończenia studiów na kierunku rachunkowo-podatkowym. Dlaczego jest to aż tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że osoby, które ukończyły „magisterkę” posiadają większą wiedzę, niż te z tytułem licencjata/inżyniera. A zatem mogą zaoferować dużo lepszą obsługę, bo posiadają obszerniejszą wiedzę merytoryczną. Oczywiście nie daje to 100% pewności, ale zwiększa szanse na to, że wybrane biuro rachunkowe Bielsko-Biała naprawdę zna się na tym, co robi. Aby zasięgnąć wiedzy w powyższym temacie należy złożyć wizytę w wybranej firmie i poprosić o okazanie konkretnych dokumentów. Większość właścicieli z pewnością pójdzie nam na rękę i udostępni potrzebne informacje.

Dowiedz się, czy biuro księgowe posiada licencję, ubezpieczenie OC i należy do Stowarzyszenia Księgowych

Kolejnym krokiem na drodze wyboru najlepszego biura księgowego jest sprawdzenie, czy jej pracownicy posiadają licencję uprawniającą do wykonywania zawodu księgowego, czy firma objęta jest ubezpieczeniem OC oraz czy należy do Stowarzyszenia Księgowych. Jeżeli chodzi o tę pierwszą kwestię, to od 2014 r. obowiązują nowe przepisy prawne, które zezwalają na prowadzenie biura rachunkowego przez osobę, która nie posiada licencji księgowego. Oznacza to, że każda osoba po studiach rachunkowo-podatkowych może prowadzić praktykę księgową. Oczywiście, jeśli trafimy na takie przedsiębiorstwo to nie musimy od razu z niego rezygnować, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że osoba, która je prowadzi może nie mieć żadnego doświadczenia w prowadzeniu księgowości, a jest ono w tej branży wprost nieocenione. Dlatego też lepiej zdecydować się na biuro rachunkowe Bielsko-Biała, którego pracownicy posiadają taką licencję, a ich firma działa na rynku już kilkanaście lat.

Kolejna kwestia to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Każde szanujące się biuro księgowe musi je posiadać. Gwarantuje ono, że za ewentualne błędy w przygotowanych dokumentach będzie odpowiadać biuro rachunkowe Bielsko-Biała, które zajmuje się obsługą księgową firmy, a nie właściciel przedsiębiorstwa, który korzysta z jego usług. Warto wiedzieć, że decydując się na współpracę z osobą prywatną, która nie posiada polisy OC będziesz musiał całą odpowiedzialność za ewentualne błędy w dokumentach wziąć na siebie, co może przysporzyć Ci wielu niepotrzebnych problemów. Można zatem powiedzieć, że polisa OC stanowi dla Ciebie swego rodzaju zabezpieczenie za nieprawidłowe dopełnienie obowiązków przez zleceniobiorcę.

Ostatnia rzecz, którą powinieneś zweryfikować to przynależność biura księgowego do Stowarzyszenia Księgowych. Nie jest ono żadnym wymogiem, ale lepiej podjąć współpracę z firmą, która związała się z tym zrzeszeniem, ponieważ zyskujesz pewność, że jej pracownicy na bieżąco uzupełniają swoją wiedzę i poszerzają swoje kwalifikacje. Oczywiście otrzymują oni zaświadczenie, które potwierdza doskonalenie swoich umiejętności, zatem możesz poprosić o jego okazanie. Tak więc, wybierając takie biuro rachunkowe Bielsko-Biała zyskujesz pewność, że Twoimi sprawami będzie zajmować się osoba kompetentna, która orientuje się w aktualnych zmianach prawnych i potrafi zastosować je w praktyce.

Zweryfikuj kwalifikacje i jakość obsługi klienta

Nie od dziś wiadomo, że kwalifikacje decydują o tym, jak wygląda jakość obsługi klienta i standard oferowanych usług. Dlatego też udając się na wizytę do biura księgowego lub odwiedzając jego stronę internetową koniecznie sprawdź jakie kwalifikacje posiadają pracownicy i jak przedstawia się ich doświadczenie w branży. Oczywiście im dłuższy staż na danym stanowisku, tym lepiej. W przypadku braku znalezienia interesujących Cię informacji na stronie, koniecznie skontaktuj się z właścicielami biura i dopytaj o szczegóły. Jeżeli zaś chodzi o zweryfikowanie jakość obsługi klienta, to nieoceniony staje się Internet. Gdy już znajdziesz najlepsze według Ciebie biuro rachunkowe Bielsko poszukaj opinii na jego temat w sieci lub poproś właścicielstwo o kontakty do osób, z którymi mógłbyś porozmawiać. Popytaj też wśród znajomych o to, czy słyszeli o takim biurze lub czy mają jakieś doświadczenia związane ze współpracą z nim. Pamiętaj, że wybór właściwej firmy jest niezwykle ważny, zwłaszcza gdy planujesz działania długofalowe.

Zapoznaj się z zakresem oferowanych usług

Podkreślić trzeba, że większość biur rachunkowych stara się proponować mocno zróżnicowaną i rozległą ofertę, tak by spełniała ona wymagania większości klientów. Dlatego też zanim podpiszesz umowę z firmą, dokładnie zapoznaj się z zakresem świadczonych przez nią usług. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie internetowej, więc bezwzględnie się z nimi zapoznaj. Naturalnie o szczegóły możesz dopytać telefonicznie lub mailowo. Jest to niezwykle istotne, ponieważ pomaga określić model współpracy i ustalić zakres obsługi księgowej, która będzie wykonywana na rzecz zleceniodawcy. Profesjonalne biuro rachunkowe Bielsko-Biała jakim z pewnościa jest firma efka-bielsko.pl doradzi na co się zdecydować i jakie działania wykonać, by zapewnić sobie maksimum korzyści przy takim budżecie, jakim dysponuje klient.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *