Biura rachunkowe Bielsko

Koniec roku to idealny moment na zmianę księgowego – biura rachunkowe Bielsko

Księgowy to osoba, która zajmuje się wieloma sprawami z zakresu finansów i rachunkowości. Niekiedy firmy zatrudniają własnych księgowych. Na taką współpracę decydują się zwłaszcza duże przedsiębiorstwa. Mniejsze, w tym także firmy jednoosobowe, korzystają z pomocy biur rachunkowych. Niestety nie wszystkie biura rachunkowe Bielsko spełniają ich wymagania. Zbliżający się koniec roku to idealny moment na zmianę księgowego w sytuacji, gdy współpraca z dotychczasowym musi dobiec końca.

Rosnąca liczba biur rachunkowych

Biura rachunkowe Bielsko-BiałaPowiedzieć, że biura rachunkowe Bielsko mnożą się jak grzyby po deszczu to trochę za wiele. Nie można jednak zaprzeczyć, że liczba biur rachunkowych w Polsce nieustannie rośnie. Rośnie także liczba firm, które potrzebują profesjonalnej pomocy. Przedsiębiorcy wolą skupiać się na rozwijaniu firmy i poszerzaniu majątku, aniżeli na prowadzeniu spraw podatkowych.

Wybór biura rachunkowego nie jest rzeczą prostą. Niekiedy musimy wybrać placówkę, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw danego typu, a takich placówek w okolicy jest niewiele. Oczywiście istotne jest także doświadczenie księgowych oraz oferowane przez nich ceny. Niekiedy wydaje nam się, ze dokonaliśmy najlepszego wyboru, jednak po czasie współpraca nie układa się tak, jak powinna. Wówczas warto pomyśleć o zmianie księgowego. Najlepszym momentem jest koniec roku kalendarzowego.

Biura rachunkowe Bielsko i ich oferta

Większość biur rachunkowych świadczy podobne usługi – pomaga dopełnić formalności, jakie wiążą się z zakładaniem działalności gospodarczej, prowadzi firmy, sporządza rozliczenia podatkowe. Innym razem biura rachunkowe Bielsko (zobacz eFKa) świadczą szereg usług dodatkowych, m.in. pomagają w uzyskaniu dotacji czy kredytu bankowego. Tak naprawdę od naszych potrzeb zależy, jakie biuro wybierzemy.

Koniec roku i zmiana księgowego

Koniec roku to dobry moment na zmianę księgowego, ponieważ w tym czasie księgowość zamyka jeden okres rozliczeniowy i rozpoczyna kolejny.

Decyzja o zmianie księgowego zapadła, zatem musimy znaleźć nowe biuro rachunkowe. Jak już ustaliliśmy, jest z czego wybierać. Po dokonaniu wyboru, musimy rozstać się z dotychczasowym księgowym. Konieczne jest cofnięcie wystawionych pełnomocnictw – musimy to zrobić w formie pisemnej. Cofnięcie niektórych upoważnień wymaga osobistego wstawiennictwa w urzędzie skarbowym. W urzędzie należy także zgłosić, że oddajemy księgowość w nowe ręce. Po dokonaniu tych procedur musimy jeszcze dokonać aktualizacji wpisu przedsiębiorcy do CEIDG.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *